Delhaize kondigt overname van Delfood aan

Volledige overname van 325 verkooppunten bevoorraad door Delfood, logistiek en hoofdkantoor in België 

Kobbegem, 13 januari 2025 – Delhaize heeft vandaag een akkoord bereikt met de louis delhaize Group om alle aandelen van Delfood nv. over te nemen. Deze overname betreft alle louis delhaize-winkels en door Delfood bevoorraadde winkels, logistieke diensten en hoofdkantoor in België. Delhaize wil hiermee haar positie op de Belgische retailmarkt versterken, en meer concreet in het convenience segment. Met deze overname zal Delhaize haar netwerk van bestaande Delhaize-winkels verder kunnen uitbreiden. De transactie is onderworpen aan de goedkeuring van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA). Delhaize heeft de ambitie om deze overname af te ronden tegen eind 2025. 

Delhaize kondigt vandaag de intentie aan om alle aandelen van Delfood, deel van de louis delhaize Group, over te nemen. Delfood verenigt 325 verkooppunten die onder het louis delhaize-merk opereren of door het bedrijf worden bevoorraad, de logistieke activiteiten en het hoofdkantoor in België. Delhaize wil haar winkelnetwerk uitbreiden en haar groei voortzetten. ​ Het merk “louis delhaize” maakt deel uit van deze transactie en blijft bestaan. ​ 

De logistieke activiteiten en hoofdkantoor van Delfood blijven bestaan en zullen de activiteiten van het bedrijf coördineren zoals ze tot nu toe hebben gedaan. ​ 

Delhaize en Delfood zullen samenwerken om de volgende stappen in het overnameproces te bepalen, in overeenstemming met de toepasselijke regels. Details van de overeenkomst worden niet bekendgemaakt totdat de transactie is goedgekeurd door de Belgische mededingingsautoriteit (BCA). 

“Met deze overname wil Delhaize haar positie in de Belgische voedingsdistributiemarkt versterken en haar expertise in voeding en verse producten ter beschikking stellen van louis delhaize winkels. Dit zal ons in staat stellen om ons nog meer structureel te onderscheiden in het convenience store segment als aanvulling op onze buurtwinkels. We zijn ervan overtuigd dat we het potentieel van louis delhaize winkels en onafhankelijke partnerwinkels verder kunnen ontwikkelen en samen met de ervaren medewerkers en filialen van Delfood groei kunnen creëren. Het is ook een mooie knipoog naar de geschiedenis omdat deze overeenkomst twee bedrijven samenbrengt met dezelfde naam en van dezelfde stichtende familie, na een bestaan van meer dan 150 jaar”, zegt Xavier Piesvaux, CEO van Delhaize. ​ 

Over Delhaize De Leeuw 

In januari 2025 telt Delhaize De Leeuw 808 winkels in België en Luxemburg. Het winkelnetwerk bestaat uit volgende formules: Delhaize, Proxy en Shop&Go. Via delhaize.be kunnen klanten online winkelen en hun producten afhalen bij de ophaalpunten of thuis laten bezorgen. Delhaize klanten kunnen rekenen op een uitgebreid assortiment van meer dan 20.000 kwaliteitsproducten. Delhaize heeft een marktaandeel van 22,59% FY 2024 (source: Nielsen). 


Roel Dekelver

Roel Dekelver

Director Communications & Stakeholder Management

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Eiwithype stuwt verkoop van eieren met ruim 15%
Al meer dan 100 miljoen eieren verkocht dit jaar bij Delhaize
press.delhaize.be
Website preview
Delhaize hernieuwt engagement voor Think Pink na inzameling van meer dan €100.000 in 2025
Kobbegem, 2 oktober 2026 – Naar aanleiding van Borstkankermaand hernieuwt Delhaize zijn engagement voor Think Pink, de nationale organisatie die strijdt tegen borstkanker. Dankzij de inzet van klanten, medewerkers en verschillende partnermerken blijft de retailer Think Pink ondersteunen via diverse fondsenwervende initiatieven. Nadat Delhaize in 2025 meer dan 109.000 euro inzamelde, wil het opnieuw bijdragen aan de financiering van onderzoek, preventie en begeleiding van mensen die door de ziekte getroffen worden.
press.delhaize.be
Website preview
Delhaize versnelt de verduurzaming van varkensvlees
Delhaize en ketenpartner Danis zetten de volgende stap naar duurzamer varkensvlees
press.delhaize.be